fórum

Jakou budujeme společnost?

Jaké budou naše děti? Jaká bude společnost až budeme staří?


 


Tak často slyším za zdí bytu nebo na ulici pod oknem hysterickou maminku, která když nezvládá dítě na něj křičí "dělej ty debyle nebo tě zabiju". Jsme společnost neurotiků? Co poradit tatínkovy, když mu dítě řekne "ty mě nemáš rád" ?

Narodí se ti dítě a vybaví se ti, že Zlatá bula sicilská je 1212, jak se derivuje mocniná funkce, co chtěl říct A.Jirásek a co řekl N.Armstrong a že u Armaniho mají novou kolekci. Nevíš ale, co a jak to dítě v nímá, co se mu honí hlavou v jakém věku a co je třeba děla když často neposlouchá...

 

Učíme děti co je to DPH, jaká řeka protéká hlavním městem Číny a jak se tam dostat a domluvit. Učíme je to, co možná nikdy nebudou potřebovat, ale nikdo je neučí jak co nejlépe přežít partnerské neschody a rozchody, kterých v životě prožijí několik. Neučíme jak vnímá a co prožívá batole, jak se formuje identita dítěte, kterých snad několik vychovávat budou.

Dnešní děti celkem dobře vědí co vše je možné za peníze koupit, ale nemají už tak dobrou představu co jaké povolání obnáší, a jak se tedy peníze vydělávají.


 

19.12.2011 00:20:42 | Autor: Radek MalečKomentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se