fórum

Noc kostelů.

Hezká příležitost připomenout si, čeho je člověk a lidská společnost schopna, když se ve společnosti rozšíří nějaká myšlenka, když se stane všeobecnou směřující a tvořivou silou, smyslem bytí atd.


Na počátku bylo slovo. Na počátku dal někdo název vlezlému pocitu, že existuje něco mocné, něco co je příčinou všeho, co je milující, vševědoucí, atd. Tak vznikl Bůh. Ten pocit, kterému jsme začali říkat Bůh, je nám dán podobně jako to, že máme 5 prstů na každé končetině, tak jako je nám dáno nutkání se pářit, jako je nám dána schopnost cítit vodu, cítit emoce jiných bytostí apod. Posledně jmenovanému poslední dobou říkáme trochu hloupě „pozitivní“ a „negativní energie“. Podobně hloupé a zavádějící je používat název „Bůh“ pro pocit, který má jinou příčinu. Je za tím záludná lidská vlastnost zjednodušovat a věřit. Třeba věřit, že chlapce v Břeclavi napadli Romové.  Jeví se to jako samozřejmé, když jsem něco takového tušil a umocněné tím, že to říkají i všichni okolo. Některá fakta se objasní snadno, s bohem už to tak snadné není, a to především když se nechce, když by nám to vzalo poměrně pevnou duchovní půdu pod noha, vyžadovalo to složitější úvahy a přinášelo nové nejistoty.


To, že letos připadá Noc kostelů na Den dětí, připomíná zajímavý fenomén - zaměření na děti. Malé děti jsou nepopsaný list citlivý na libé a obohacující děje okolo. Proto pokud chcete zachovat a šířit jakoukoli ideu nebo výrobek, pracujte především s dětmi a také s dospívajícími. Ti prochází etapou formování vlastní identity, formování modelu sama sebe, společnosti a svého obrazu ve společnosti. Chytají se příležitosti někam patřit, něco představovat. Církve, marketingoví specialisté, ale i třeba šamani přírodního kmenů jsou si toho vědomi a právě proto se na ně soustředí, pracují s nimi.

28.05.2012 00:05:02 | Autor: Radek MalečKomentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se