fórum

Změna času

Máme tadz změnu času a s tím všeobecně rozšířené negativní nálady.

Bavíme se buď o změně pásmového, u nás středoevropského času (chybně nazývaného zimního času viz http://www.naplanuj-to.cz/zmena-casu/),  na čas letní, a naopak. S plánováním změny pomůže například web http://www.naplanuj-to.cz/zmena-casu/.


Objektivně je změna času problém pro dálkové spoje (především vlaky), pro pracující na nočních směnách (při změně z letního na pásmový pracují o hodinu déle). Často je diskutována především změna pásového na letní, kdy je lidem "ukradena" hodina. Pro média je změna času vděčným tématem, časté jsou ankety na téma "změna času ANO či NE". Bývá dán prostor veřejnosti sdělit své (převážně negativní) zkušenosti se změnou času. Zaznívají slova "odborníku" o vlivu změny času na lidský organismus (http://spanek-a-sny.zdrave.cz/zmena-casu-jeji-priciny-a-nasledky/), především vliv na naše milované děti (máme přirozenou potřebu ochraňovat je před vším zlým). Poněkud překvapující je to, že si na změnu času často stěžují i zaměstnanci, kteří mají tzv. "klouzavou" pracovní dobu, tedy ti, kteří mohou do práce přijít až když se probudí a změna se jich prakticky netýká.


Jak na změnu vyzrát? Můžeme změnu času řešit například tak, že si v předcházejících 6 dnech nařídíme budík vždy o 10 minut dřív (v případě změny pásmového na letní). Takovou malou každodení změnu tělo prakticky nezaznamená a pomalu si zvykne. Nazýváme sami sebe inteligentními bytostmi, umíme najít řadu logických inteligentních argmentů proč změnu času nedělat, přesto však mnoho lidí dává přednost té nepříjemné skokové hodinové změně (a pak si stěžují, jak špatně nařízenou změnu času snáší).

28.03.2011 07:14:09 | Autor: Radek MalečKomentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se